Beyin ölümü gerçekleşen tutsağı ailenin görmesi engellendi

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin X hesabından, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesinde tutsak olan Ergün Akdoğan’ın ameliyat sonrası beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurdu.

Tutsak Akdoğan’ın durumu hakkında Yeni Yaşam’a bilgi veren Keskin, Akdoğan’ın hücre arkadaşı tarafından baygın bir halde görülmesinden sonra önce Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne, oradan da Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi. Akdoğan’ın 14 Mayıs’ta 7 buçuk saat süren bir ameliyat geçirdiğini, ameliyat sonrası sürekli uyutulduğunu aktaran Keskin, doktorların dün öğlen saatlerinde ailesine Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediğini aktardı.

“AİLESİ İLE VEDALAŞMASINA İZİN VERİLMEDİ”

“Ailesinin ölmüş birine dahi veda hakkı orada bulunan hapishane idaresi yetkilileri tarafından engelleniyor” diyen Keskin ailenin Akdoğan’la vedalaşmak istediğini ancak görevli jandarma komutanının buna izin vermediğini söyledi. Aileden organ bağışı için imza istendiğini de aktaran Keskin, ailenin imza vermeden önce Akdoğan’ı son kez görmek istediğini ancak hapishane komutanının izin vermediğini belirtti.

(HABER MERKEZİ)