Çeteler Partizan okuru Asker Akkoç’a silahlı saldırı düzenledi

Çeteler, Gazi Mahallesinde Asker Akkoç’a ait Munzur Kahvaltı Salonu’na silahlı saldırı düzenledi.

Sabah saatlerinde yaşanan saldırıda yaralanan Partizan okuru Akkoç, hastaneye kaldırılırken polis saldırının yaşandığı kafede uzun süre inceleme yapmadı.

Gazi Mahallesinde bulunan Munzur Kahvaltı Salonu’na devlet destekli çeteler silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda Partizan okuru olan kafe sahibi Asker Akkoç’un kalça, kol ve bacağına 3 kurşun isabet etti.

Yaralanan Akkoç, tedavi için Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesine götürülürken olayın üzerinden iki saat geçtikten sonra olay yerinde inceleme başlatıldı.

Akkoç, daha önce de mahallede cemaat ve tarikatlara karşı yürüttüğü çalışmalar nedeniyle hedef haline getirilmişti. Munzur Kahvaltı Salonu’na silahlı saldırı düzenlenmiş, Asker Akkoç yaralanmıştı.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Partizan tarafından Akkoç’un sağlık durumuna ilişkin bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme şöyle: “Hedef alınarak 10 el ateş edilen Akkoç’un bacağına, koluna ve kalçasına 3 mermi isabet ederken 1 mermi de yine kolunu sıyırdı. Akkoç kalçasına isabet eden merminin kemiği parçalaması nedeniyle ortopedi ve travmatoloji bölümünde ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından servise alındı. Akkoç’un şu anda hayati tehlikesi bulunmuyor. Akkoç’un tedavisi Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’nin Seyrantepe yerleşkesinde devam ediyor. ESP, HDK ve Gazi esnafı, Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, mahalle halkı ziyaretlerde bulundu. Halkın ve demokratik kitle örgütlerinin ziyaretleri sürüyor.”