FHKC Merkez Komite üyesi Ebu Muhammed ölümsüzleşti

FHKC, Merkez Komite üyesi Ebu Muhammed’in ölümsüzleştiğini açıkladı. FHKC liderlerinden Halide Cerrar ise Ramallah’ta evine düzenlenen baskınla gözaltına alındı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Merkez Komite üyesi Eymen Naim Said El-Medhun (Ebu Muhammed), İsrail’in Gazze’de Şeyh Rıdvan Mahallesi’ne dönük bombardımanında ölümsüzleşti.

FHKC yaptığı açıklamada, “Büyük bir şeref ve onurla, FHKC, Gazze’de Şeyh Rıdvan Mahallesi’nde kalleş Siyonist bombardımanında şehit düşen savaşçı yoldaşı Eymen Naim Said El-Medhun’un yasını tutuyor” ifadelerini kullandı.

“FHKC, ailesine, yoldaşlarına ve dostlarına en derin taziyelerini sunarken cömertlik, cüret, girişkenlik ve duruşunda, davranışlarında, insanlarla ilişkilerinde büyük bir fedakârlıkla karakterize olan devrimci, savaşçı bir komutanını kaybettiğini bildiriyor” denilen açıklamada, El-Medhun’un gençlik yıllarından beri FHKC’de yer aldığı kaydedildi.

El-Medhun’un mücadelesinde liderlik pozisyonlarına yükselerek iki dönemdir Gazze Şeridi Merkez Komitesi’nde yer aldığı kaydedilen açıklamada, El-Medhun’un ölümsüzleşene kadar Merkezi Sekreterlik’te ve Gazze Şeridi Merkez Komitesi’nin sekreterliği gibi çok sayıda görev üstlendiği dile getirildi.

Açıklama şöyle devam etti: “FHKC, savaşçı yoldaşı Ebu Muhammed’e veda ederken, ona ve tüm şehitlerine halkımızın kurtuluş, geri dönüş ve başkenti Kudüs olan, tüm ulusal bölgeleri kapsayan bir Filistin devletinin kurulması hedeflerini başarana kadar aynı yoldan yürümeye devam edeceğine söz veriyor. Şan olsun senin lekesiz ruhuna! Mutlaka galip geleceğiz.”

FHKC LİDERLERİNDEN HALİDE CERRAR GÖZALTINA ALINDI
Halide Cerrar
Halide Cerrar

Öte yandan işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah bölgesinde, Siyonist İsrail askerleri tarafından düzenlenen ev baskınlarında FHKC liderlerinden Halide Cerrar gözaltına alındı.

Cerrar’ın uydurma suçlamalarla geçmişte en az dört kez tutuklandığı öğrenilirken son olarak 2 yıl boyunca herhangi bir yargılanma olmaksızın tutsak edildiği hapishaneden 2021’in Eylül ayında tahliye edildiği kaydedildi.

Cerrar’ın aynı zamanda Birzeit Üniversitesinde Filistinli kadın tutsaklara ilişkin araştırmalar yürüttüğü aktarıldı.

(HABER MERKEZİ)