Gözaltına alınan 96 kişiden 53’ü tutuklandı

İstanbul Adliyesi’ndeki polis kontrol noktasına yönelik eyleme ilişkin gözaltına alınan 96 kişiden 53’ü tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polis kontrol noktasına yönelik silahlı eylem soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve aralarında Halkın Gücü TV, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) yöneticileri, Grup Yorum üyeleri, Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatlarının da olduğu 96 kişi adliyeye çıkarıldı.

53 KİŞİYE TUTUKLAMA TALEBİ

Gözaltına alınan ve aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Merkez yöneticisi ve HHB üyesi avukat Nazan Betül Vangölü Kozağaçlı ile HHB üyesi avukatlar Seda Şaraldı ve Oktay Kelebek ile birlikte 53 kişi tutuklama talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti.

GÖZALTINA ALINAN 96 KİŞİDEN 53’Ü TUTUKLANDI

HHB sanal medya hesabından Alperen Halil Bilgin, Madımak Özen,  Mehmet Vefa Tunga, Uğur Metin, Mustafa Fındıkoğlu’nun tutuklandığını duyurulmuştu.

48 kişinin ise tutuklama talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğinde aralarında Ayten Öztürk, Gamze Eroğlu, Hakan İnci, Hasan Karapınar, Meryem Özsöğüt, Seher Adıgüzel, Ulaş İnci, Av. Seda Şaraldı, Av. Betül Vangölü Kozağaçlı ve Oktay Kelebek’in de olduğu toplam 53 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

Tutuklanan isimler şöyle:

Ayten Öztürk

Gamze Eroğlu

Hakan İnci

Hasan Karapınar

Meryem Özsöğüt

Seher Adıgüzel

Ulaş İnci

Av. Seda Şaraldı

Av. Betül Vangölü Kozağaçlı

Oktay Kelebek

Elif Ersoy

Diyar Ersoy

Nejla Birkoç

Ercan Güneş

Barış Yüksel

Rezzan Şengül

Engin Ateş

Fırat Kaya

Volkan Yığıltekin

Vedat Doğan

Selda Özçellik,

Sevcan Akdoğan,

Sevda Kurban,

Şura Başer,

Uğurcan Gün,

Zeynep Gonca Karakoç,

Aslıhan Buçaklar,

Bahar Kurt Kızılaltun,

Burak Başer,

Merve Kurt

Yeliz Kütük,

Özmen Mertkan Çim,

Merve Demirel,

Cem Dursun,

Rıdvan Akbaş,

Boran Hurustan,

Eren Odabaş,

Ali Sinan Çağlar

Cengiz Şahin

Didem Baydar Ünsal

Haydar Alaçam

Kemal Gün

Mehmet Yücetepe

Mehmet Güvel

Melek Akgün

Selahattin Bulut

Şimal Deniz

Yüksel Doğan

Alperen Halil Bilgin,

Madımak Özen,

Mehmet Vefa Tunga,

Uğur Metin ve

Mustafa Fındıkoğlu.

“DEVRİMCİ AVUKATLAR TESLİM ALINAMAZ”

Halkın Hukuk Bürosu sanal medya (X) hesabı üzerinden tutuklama saldırılarına karşı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle dedi: “Avukat Arkadaşlarımız Seda Şaraldı, Betül Vangölü Kozağaçlı ve Didem Baydar Ünsal hukuksuz bir şekilde tutuklandı! Bir geleneğin yok edilemeyeceğini anlamanız için daha kaç kuşak avukatı tutsak etmeniz gerekir? Devrimci Avukatlar Teslim Alınamaz! Bürolarımız Açık, Açık Kalacak!”

 

(HABER MERKEZİ)