Hatay’da yoğun yağış nedeniyle depremzedelerin konteynerlerini su bastı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli yağış uyarısı yaptığı Hatay’da dün öğleden sonra başlayan yağış hayatı olumsuz etkiledi. Depremzedelerin kaldığı konteynerleri su basarken, depremzedeler suları kova ve fırçalarla tahliye etti.

Hatay’da yoğun yağış nedeniyle kentin birçok yerini su bastı. Deprem sonrası altyapı çalışmalarının yetersizliği nedeniyle de yağışın etkisi arttı. Daha önce de Hatay’da yoğun yağış nedeniyle konteynerlerin su bastığını ve birçok depremzede mağdur olmuştu. Enkaz kaldırma işlemlerindeki yavaşlık, depremzedelerin konteynerlerde yaşama zorunluluğunu dayatıyor. Birçok depremzede konteynerde yaşamını sürdürürken, yaşam koşulları olumsuz etkileniyor.
Yağışın göle çevirdiği yollarda uzun araç kuyrukları oluşurken, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Bazı dereler de yoğun yağış nedeniyle taştı. Yağışın etkisini yitirdiği kentte belediye ekipleri suların tahliyesi için çalışma başlattı.

Özerli Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan köprü dere taşma tehlikesinden dolayı trafiğe kapatıldı.

İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Hatay Valiliği, kentte dün etkili olan, bugün de etkisini sürdürmesi beklenen kuvvetli sağanak nedeniyle merkez Antakya ve Defne ilçelerinde tüm okulların 1 gün tatil edildiğini duyurdu.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı yaptığı açıklamada kentte son 24 saatte yapılan 167 ihbardan 157’sinin su baskını olduğunu kaydetti.

(HABER MERKEZİ)