İbrahim Kaypakkaya katledilişinin 51. yılında anılıyor

Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya katledilişinin 51. yılında anılmaya devam ediyor.

Ölümsüzlüğünün 51. yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmak için Partizan tarafından İstanbul’un birçok yerinde, Samandağ’da ve İzmir’de sticker ve pankart çalışmaları yapıldı.

İstanbul’da Sarıgazi, Tuzla Tersaneler Bölgesi, Pendik, Kartal ve Saraçhane’de “İbo’nun Kızıl Güzergahındayız. Yolumuz Devrim Yoludur!” şiarlı pankartlar asıldı ve sticker çalışmaları yapıldı.

Hatay Samandağ’da “Onu anmak savaşmaktır. İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür!” ve “Kazanılacaksa Devrim Önderimiz İbrahim!” yazılı,  İzmir‘de ise “Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür” şiarlı pankartlar asıldı.

PARTİZAN’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Partizan, İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 51. yılında sanal medya hesabından açıklama yaptı. Partizan açıklamasında “Ölümsüzlüğünün 51. Yılında And Olsun ki Andını, Şan Olsun ki Adını Yaşatacağız! Kızıl Güzergahında, Devrim Yolunda mücadeleyi sebatla ve ısrarla sürdürüyor, O’nun ardılları olmanın onuru ve gururunu her geçen gün daha iyi duyumsamanın verdiği güçle anıyoruz.” diyerek İbrahim Kaypakkaya’yı anmaya ve savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

(İSTANBUL)