Kürt sanatçı Sasa’nın Mardin konseri iptal edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahne alan Sasa Serap, konsere başlamadan önce Mardin’deki konserinin iptal edildiğini duyurdu.

Sasa Serap ayrıca, son dönemde konserlerinin arka arkaya yasaklandığını belirterek, “İktidar o, kötü çirkin elini sanatın, aydının üzerinden çekmedi… Kötülükler, yasaklar hep kaybetmeye mahkûmdur” dedi.

VAN, MALATYA VE KAYSERİ KONSERLERİ DE İPTAL EDİLDİ

Daha önce Van, Malatya ve Kayseri konserleri iptal edilen Sasa Serap’ın kentteki bir otelin konferans salonunda düzenlenmesi planlanan konserinin “teknik arızalar” nedeniyle ileri bir tarihte yapılabileceği sanatçıya bildirildi.

‘YASAKLAR HEP KAYBETMEYE MAHKUMDÛR’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır’da verdiği konserde yaptığı turne boyunca 3 yerde konserinin yasaklandığını dile getiren Sasa Serap, “Dün Van konseri yasaklandı. Bugün sabah da Mardin konserimiz yasaklandı. İktidar her zaman o, kötü çirkin elini sanatın, aydının üzerinden çekmedi. Hep kaybeden iktidar oldu. Kötülükler, yasaklar hep kaybetmeye mahkumdur. Umarım aydınlık günleri, hep beraber göreceğiz. Özellikle kadınlar seslerini ve zılgıtlarını daha çok çıkarsın” diye konuştu.

Konuşmasının ardından konserine geçen Sasa Serap, Kirmançkî, Kurmanci ve Türkçe şarkılarla konseri izlemeye gelenlere keyifli anlar yaşattı. Konser boyunca kadınlar zılgıtlarıyla Sasa’ya eşlik etti. Kürt sanatçılar Ayşe Şan ve Aram Tigran’ın şarkılarını seslendiren Sasa, izleyicinin beğenisini topladı.

(HABER MERKEZİ)