Mohammad Nourtani cinayetiyle ilgili 3 kişi tutuklandı

Zonguldak’ta yakılarak katledilmiş halde bulunan Afganistanlı göçmen maden emekçisi Vezir Mohammad Nourtani cinayetiyle ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 6 kişiden 3’ü tutuklandı.

Zonguldak’ın Baştarla Mahallesi Kırat bölgesinde bulunan kaçak maden ocağında çalışırken ormanda yanmış halde cesedi bulunan 50 yaşındaki Afganistanlı Vezir Muhammed Nourtani’nin katledilmesiyle ilgili gözaltına alınan 6 kişinin jandarmadaki sorguları tamamlandı.

Kaçak maden ocağının sahipleri olduğu belirtilen H.K. ve E.G.’nin de aralarında olduğu 6 kişi, sorgularının tamamlanmasıyla sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi’ne çıkarıldı.

Savcılık ifadeleri tamamlanan 6 şüpheliden biri adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken 5 şüpheli tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden kaçak maden ocağının sahibi olan MHP Gelik Belde Başkanı Hakan Körnüç ve ortağı Enver Gideroğlu ile maden ocağında çalışan Ahmet Aydın tutuklandı. Mahkeme, diğer 2 şüphelinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.

Öte yandan Cumhuriyet savcısının dosyaya kısıtlama getirdiği öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)