PŞTA: Kavgada Yitirdiklerimizi Anıyor, Devrimci Tutsaklarla Dayanışmayı Yükseltiyoruz!

HABER MERKEZİ-Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA) yaptığı açıklama ile 27 Ocak Pazar günü Kartal’da “Kavgada Yitirdiklerimizi Anıyor, Devrimci Tutsaklarla Dayanışmayı Yükseltiyoruz” şiarıyla düzenleyeceği etkinliğe katılım çağrısında bulundu.

Çağrının tamamı şöyle:

7 Haziran sonrası faşizm gemi azıya alarak,  başta Kürt ulusu olmak üzere  ezilen milliyet ve uluslara, işçi sınıfına ve bir bütün devrimci, demokrat ilerici güçlere dönük topyekûn bir saldırı politikasını hayata geçirmekte.

Hapishaneler cephesinde de devrimci tutsakların can bedeli aldıkları haklar ellerinden alınmaya, tırpanlanmaya, çalışılıyor. 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL’i devrimci, demokrat yurtsever dinamiklere saldırının perdesi haline getiren AKP iktidarı son yayımlanan 695 ve 696’ncı KHK’lerle;  1980 Askeri Faşist Cunta (AFC) döneminde uygulanmaya çalışılan, tutsakların direnişiyle geri çekilmek zorunda kalınan tek tip elbise saldırısı “yasalaşmış” oldu.  Devrimci tutsaklar bu saldırıya karşı direneceklerini ve bu uygulamayı “tarihin çöplüğüne” atacaklarını ifade ettiler. İşte böylesi bir süreçte Ocak ayına giriyoruz.

Ocak ayı Türkiye ve dünya  devrimci hareketinin önemli kadro ve önderlerinin ölümsüzleştiği bir aydır. Dünya proletaryasının önderlerinden Lenin ve Rosa Luxemburg yoldaşlar, Türkiye proletaryasının öncüsü Mustafa Suphi ve 14 yoldaşı, Halk Ordusu’nun yiğit komutanı Ali Haydar Yıldız bu ayda şehit düşmüşlerdir. Bu vesileyle Ocak ayının son haftasını devrim ve komünizm şehitlerini anma haftası olarak ele alıyoruz. Şüphesiz yılın bir ayı değil mücadelemizin her bir safhasında şehitlerimizden öğrenmek, anılarını yaşatmak ve düşlerini gerçek kılmak üzerimize düşen görevdir. Bu bilinçle “Önce çocuklarımızı savunuyorduk, şimdi onların düşüncelerini…” şiarını kendimize rehber alıyoruz.

Ölümsüzlük, insanlığın kurtuluşu davasına yapılan katkıyla yoğrulmakta, mücadelemiz bu sayede ayağa doğrulmaktadır. Geleceğe hükmetmenin teminatı budur. Uğruna ödenecek bedel yoksa her türlü idealin içi boşalmaya, değeri zayıflamaya mahkûm olacaktır. Düşen her bir kızıl karanfilimiz böylesi bir inançla mücadelede yerini almış ve yıldızlaşmıştır.

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri olarak 27 Ocak Pazar günü “Kavgada Yitirdiklerimizi Anıyor, Devrimci Tutsaklarla Dayanışmayı Yükseltiyoruz” şiarıyla düzenleyeceğimiz etkinliğimize başta şehit ve tutsak ailelerimiz olmak üzere tüm yoldaşlarımızı,  dostlarımızı katılarak, dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz.

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür!

Devrimci tutsaklar onurumuzdur!

Yaşasın şehit ve tutsak ailelerinin örgütlü mücadelesi!

 

Yer: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi/KARTAL

 Tarih: 27 Ocak Pazar

 Saat: 19:00

 PROGRAM:

 Panel: TTE Saldırısı ve Devrimci Tutsaklarla Dayanışma

(İnsan Hakları Derneği, Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri, Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi)

 Konser: Pınar Aydınlar, Koma Gulen Xerzan

 Şiir

 Sinevizyon