AGEB: Direniş Ateşini Her Yana Yayacağız!

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB) 6 Mayıs günü Partizan’a düzenlenen operasyona ilişkin bir açıklama yayımladı.

AGEB, 6 Mayıs’ta Partizan’a düzenlenen operasyona ilişkin “Partizan’a Yönelik Faşist Saldırganlık Sökmeyecek, Direniş Ateşini Her Yana Yayacağız!” başlıklı açıklama yayımladı. AGEB açıklamasında, 1 Mayıs günü Maltepe’de İbrahim Kaypakkaya silüetli Partizan flamalarına dönük saldırıya değindi.

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği’nin (AGEB) açıklamasının tamamı şöyle:

“6 Mayıs günü Türkiye’de İstanbul, Dersim ve Hatay’da Partizan’a yönelik gerçekleştirilen faşist operasyonla aralarında Partizan okurları ve Yeni Demokrasi muhabirinin de olduğu 12 kişi gözaltına alındı.

“Türkiye halkının demokratik hak ve özgürlükleri için ömürlerini bu haklı ve meşru mücadeleye adayan devrimcilerin evlerinin kapıları polis tarafından kırılarak talan edilmiş, fiziki ve psikolojik işkencelerle gerekçe olmaksızın gözaltına alınmışlardır.

“Depremde yüzbinlerce insanı enkaz altında bırakan, hiçbir ihtiyacını karşılamayan, halkın temel taleplerine devlet baskısı ve şiddetiyle cevap veren faşist Türk devleti, depremzede halkımızın yardımına koşan ve hâlâ da onların yanında olan devrimcilere saldırıyor, susturmaya çalışıyor.

“Faşist Türk devleti ve onun faşist polisleri, 1 Mayıs işçi sınıfının birlik,mücadele ve dayanışma gününde İbrahim KAYPAKKAYA’nın resmini taşıyan Partizan flamalarını bahane ederek Partizan kortejine saldırdı. Çok sayıda Partizan okuru işkenceyle gözaltına alındı. Faşist devletin bu saldırılarına karşı geri adım atmayarak direnenler hedef alınıyor. Susturulmak ve sindirilmek için faşist saldırıların ardı arkası kesilmiyor.

“İbrahim Kaypakkaya’nın silüetinde ifadesini bulan ideolojik-siyasal duruş, Yeni Demokratik Devrim ve Sosyalizm hedefi, faşist Türk devletinin esas korkusudur. Saldırının temel amacı da bu mücadeleyi engellemektir.

“Ama nafile!

“Haklı ve meşru bir davanın savunucuları olan İbrahim Kaypakkaya’nın yoldaşları ve dostları bu faşist saldırılar karşısında bir adım dahi geri adım atmadı ve atmayacak. Bu faşist saldırılar, haklı mücadeleyi daha da kararlı ve ısrarla büyütmek dışında asla bir sonuç vermeyecektir.

“Mücadeleyi büyütecek, büyüyen mücadelemizle korkularınızı kabusa dönüştürecek ve Türkiye halkının kurtuluşu olan Demokratik Halk Devrimi ile faşizmi tarihin çöplüğüne atacağız.

“Tüm Türkiye ve dünyada, faşist Türk devletinin bu saldırganlığına karşı dayanışmayı büyütmeye ve Partizan ile dayanışmaya çağırıyoruz.

“Devrimci Mücadele Her Yerde Meşrudur, Teslim Alınamaz!

Gözaltına Alınanlar Derhal Serbest Bırakılsın!

Partizan Susmadı, Susmayacak!

Faşizme Karşı Omuz Omuza!

AVRUPA GÖÇMEN EMEKÇİLER BİRLİĞİ – AGEB