Bir günde 7 kadın katledildi

Kadın cinayetleri artarak devam ediyor. Bir günde 7 kadın erkekler tarafından katledilirken bir kadın da ağır yaralandı.

Erkek egemen devlet politikaları kadın cinayetlerinin önünü açarak artmasına yol açıyor. Dünyada kadın cinayeti sıralamasında ilk sıralarda yer alan Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala 7 kadın katledildi. Bir kadın da ağır yaralandı.

EVLİ OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Afganistanlı Nasim Gol Karımı adlı kadın evli olduğu Muhammet Esmail Habibi tarafından katledildi.

Olay, saat 13.00 sıralarında Deliktaş Mahallesi 1974 Sokak’ta meydana geldi. Hurdacılık yapan Muhammet Esmail Habibi evli olduğu Nasim Gol Karımı’yı bıçakladı. Komşuların ihbarı üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Karımı’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

AYRI YAŞADIĞI ERKEK İŞ ÇIKIŞI KATLETTİ

İzmir’in Aliağa ilçesinde Özlem Çankaya adlı kadın evli olduğu ve bir süredir ayrı yaşadığı Ahmet Çankaya tarafından iş görüşmesi çıkışında katledildi.

ÜLKÜ ARAZ KENDİSİNİ REHİN ALAN EVLİ OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN KATLEDİLDİ

İstanbul Çekmeköy’de Emine Ülkü Araz adlı kadın kendisini rehin alan evli olduğu erkek tarafından katledildi.

BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Hatun Ekrem Aslan adlı kadın boşanma aşamasında olduğu Ali Rıza Aslan, tarafından katledildi. Ali Rıza Aslan intihar etti.

BARIŞMAYA ZORLANDIĞI ERKEK TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Bursa’da Tuba Ateşci (41) bir yıl önce boşandığı ve kendisini barışmak için görüşmeye çağıran eskiden evli olduğu Murat Demir (49) tarafından katledildi. Olayın ardından Demir tabancayla intihar etti.

Erzurum’da hapishaneden kaçan boşanmak istediği Şafak Saydam’ın tabancayla vurduğu Elif Saydam bir haftalık yaşam savaşını kaybetti. Elif Saydam toprağa verildi.

Adıyaman Samsat’ta Kasım A.; evli olduğu Tuğba A, bacanağı Abidin A. ile bacanağının 9 yaşındaki oğlu Mustafa A’yı tabancayla vurdu. Ağır yaralanan üç kişi de hastanede hayatını kaybetti.

(HABER MERKEZİ)