İsrail gıda yardımı bekleyen Filistinlileri vurdu

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in, Gazze’de gıda yardımı almak için bekleyen Filistinlilere düzenlediği saldırıda en az 104 kişinin katledildiğini açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İsrail, Gazze’de gıda yardımı almak için bekleyen Filistinlilere saldırdı. Saldırıda 104 kişinin katledildiği, en az 280 kişinin de yaralandığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra, saldırının Gazze’nin batısında, yerleşim bölgesinin kuzey kesiminde yer alan el Nabusi Kavşağı’nda meydana geldiğini duyurdu.

Kudra, sağlık ekiplerinin hastanelere getirilen kişilerin yaralarının ciddiyetiyle tıbbi malzeme eksikliği nedeniyle baş edemediğini açıkladı.

İsrail gıda yardımı bekleyen Filistinlileri vurdu
İsrail gıda yardımı bekleyen Filistinlileri vurdu

KATLEDİLENLERİN SAYISI 30 BİNİ GEÇTİ

İsrail’in halkı aç ve susuz bıraktığı Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında katlettiği Filistinlilerin sayısı son 24 saatte 81 artarak 30 bin 35’e yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 146 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verdi.

İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi’nde 81 Filistinliyi daha katlettiğini kaydeden Kudra, Gazze’de katledilenlerin sayısının 30 bin 35’e yükseldiğini aktardı.

Kudra, son saldırılarda İsrail güçlerinin 132 Filistinliyi daha yaraladığını ve Gazze Şeridi’nde toplam yaralı sayısının da 70 bin 457’ye ulaştığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, halen enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığını vurguladı.

(HABER MERKEZİ)