İzmir’de öğrencilerden Filistin ile dayanışma eylemi

Ege Üniversitesi’nde aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in de olduğu (YDG) gençlik örgütleri 20 Mayıs’ta Bornova’da gerçekleştirdikleri bir eylemle, Filistin halkıyla dayanışma çağrısı yaptı.

“Küresel İntifada Gençlik Ayakta, Filistin’de İşgale Son” şiarlı Üniversite Öğrencileri imzalı pankart açılan eylemde Saat 18.00’da Bornova Metro’dan Küçük Park’a kadar yürüyüş yapıldı. Küçük Park’ta yapılan basın açıklamasında emperyalist devletlerin desteğiyle Siyonist İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlar teşhir edildi. Devletin ikiyüzlü tutumlarının altının çizildiği açıklamada “Filistin halkıyla dayanışmayı yükseltme” çağrısı yapıldı.

Açıklamanın ardından sloganlar ve ajitasyon konuşmaları eşliğinde Bornova sokaklarından Büyük Park’a kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Büyük Park’ta forum düzenlendi ve önümüzdeki dönem neler yapılabileceği konuşuldu.  Eylem boyunca “Nehirden Denize Özgür Filistin!”, “Emperyalistler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!”, “Rojava’dan Filistin’e Direniş Sürüyor!” sloganları atıldı.

(HABER MERKEZİ)