Uşak’ta, belediye başkanını eleştiren çiftçiye 433 bin lira ceza kesildi

Uşak’ta, belediye başkanına ‘makam aracınla gazinoya gidiyorsun’ diyen çiftçiye, kendisine ait olmayan hayvan gübresinden dolayı Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tam 433 bin lira ceza kesildi.

Tarımdan Haber’de yer alana habere göre, Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı Tatar kasabasında mevcut belediye başkanı ve aynı zamanda AKP belediye başkan adayı olan Zafer Gün ile tartışan çiftçiye, Uşak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından tarlasında hayvan gübresi depoladığı gerekçesiyle tam 433 bin lira ceza kesildi.

ARAZİ VE GÜBRE ÇİFTÇİYE AİT DEĞİL

Ceza kesilen tarla ve hayvan gübresinin çiftçi İbrahim Kaya’ya ait olmadığı ortaya çıktı. Çiftçiye, kendisine ait olmadığı halde çevreyi kirlettiği için hayvan gübresinden dolayı 433 bin lira ceza kesilirken, aynı bölgede kasabanın kanalizasyonun yol boyunca açıkta akması ise çiftçiye duyulan hasma hane yaklaşımı gözler önüne serdi.

Çiftçi İbrahim Kaya, hayvan gübresinin bulunduğu tarlanın kendisine ait olmadığını ve hayvan gübresini de kendisinin dökmediğini belirterek, bu cezanın belediye başkanına karşı çıktığı için kendisine kesildiğini dile getirdi.

Tatar Belediye Başkanı ve aynı zamanda AKP Belediye Başkan adayı olan Zafer Gün’ün makam aracıyla gazinoya gittiğini ve bunu da kendisine söylediğini kaydeden çiftçi İbrahim Kaya, bu tepkisinden dolayı da Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kendisine bu cezanın kesildiğini bildirdi.

(HABER MERKEZİ)