AFAD, depremzedelerin kira yardımını kesecek

6 Şubat Maraş merkezli depremlerin etkisi hâlâ sürerken AFAD, depremlerde oturdukları evleri yıkılan, orta hasar veya ağır hasar alan kiracılara yatırılan kira yardımının haziran ayı sonunda kesileceğini duyurdu.

Depremzedeler için yapılan evlerin teslim edilene kadar verileceği söylenen kira desteğinin kesilmesine depremzedeler tepki gösterdi. Bu ay itibariyle desteğin son bulacağı depremzedelere mesaj yoluyla bildirildi.

AFAD tarafından gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi: “6 Şubat depremlerinin büyüklüğü ve etkisi dikkate alınarak daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmayan kira destek ödemelerini afetzede kiracı kardeşlerimize de başlatarak bir ilki gerçekleştirdik. Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlamıştık. 12 ay ödemesi planlanan kiracılara destek ödemelerinin 15’inci ve Sonuncusunu haziran ayında yaparak tamamlayacağız. Allah milletimizi ve devletimizi her türlü afetten korusun.”

(HABER MERKEZİ)