İsrail Batı Şeria’da mülteci kampına baskın düzenledi: 6 Filistinli katledildi

Gazze’deki bombardımanın yanı sıra işgal altındaki Batı Şeria’da da saldırılarını sürdüren İsrail, El-Faria Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. 6 Filistinli katledildi.

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeydoğusundaki Tubas kenti yakınlarındaki El-Faria Mülteci Kampı’na düzenledikleri baskında 6 Filistinliyi katletti. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, çok sayıda İsrail askeri, El-Faria Mülteci Kampı’nda Filistinlilerin evlerine baskın düzenledi. İsrail askerleri, baskınlara tepki gösteren Filistinlilere karşı gerçek mermi kullandı.

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, El-Faria Mülteci Kampı’na düzenlenen baskında İsrail askerlerinin ateş açması sonucu 6 Filistinlinin katledildiği belirtildi. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada da ekiplerin, kampta aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu çok sayıda yaralıya müdahale ettiği aktarıldı. Açıklamada, İsrail askerlerinin Kızılay ekiplerinin çalışmalarına engel olduğu kaydedildi.

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığı verilerine göre, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana İsrail ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında katledilen Filistinlilerin sayısı 272’ye yükseldi.

(HABER MERKEZİ)