Kadınlar Sarıgazi’de kahvaltıda buluştu

Yeni Demokrat Kadın (YDK) 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Sarıgazi’de kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıda buluşan kadınlar kadın kurtuluş mücadelesi üzerine sohbetler etti.  Açılış konuşmasında kadına yönelik şiddetle mücadele gününün tarihçesi anlatıldı. Mirabal kardeşler selamlanarak mücadelelerinin tüm dünya kadınlarına örnek olduğu vurgulandı.

Kahvaltıya gelmek isteyen 3 kadının eve kilitlendiğini söyleyen kadınlar bunun toplumsal yapının bir yansıması olduğunu söyledi.

Cinsiyet eşitsizliği temelinde boyutlanmış birçok sorun, okullardaki eğitimin gerici oluşu, gençlerin çeteleşme ve uyuşturucu batağında olması ve daha birçok sorun üzerine konu edildi.

Söz alan bir kadın “Biz devrimci mücadeleyi ne kadar anladık. Bu topraklarda Meraller, Sebahatlar, Zilanlar yolu açtılar ve biz bugün geçmişi kavrayamadığımız için bencil birer bireylere dönüştük. Esas olan mücadele ve örgütlenmeyi erteledik” kadınlara hiçbir şey için geç değil diyerek örgütlenme çağrısı yaptı.

Kahvaltı sohbetlerin ardından sonlandırıldı.

(İSTANBUL)