Siirt’te muhtar adayı silahlı kavgada hayatını kaybetti

Siirt merkeze bağlı Konacık köyünde iki grup arasında muhtarlık seçimi nedeniyle meydana gelen silahlı kavgada muhtar adayı hayatını kaybetti.

Artısiirt’te yer alan habere göre seçimler devam ederken iki grup arasında çıkan sözlü tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada İhsan, Oktay ve Okan Altın ve adı açıklanmayan iki kişi yaralandı.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılardan muhtar adayı olduğu belirtilen 54 yaşındaki İhsan Altın, kaldırıldığı Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Siirt Valiliği basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

“Siirt, Merkez ilçe Konacık köyünde iki grup arasında muhtarlık seçimi nedeniyle meydana gelen silahlı kavgada 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 4 vatandaşımız yaralanmıştır. Olay şüphelisi (B. K.) üzerindeki tabancayla yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayda ağır yaralanan (İ.A.) adlı vatandaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat etmiştir. Olayla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır.

“Konacık Köyünde geniş çaplı güvenlik tedbiri alınmış olup, 2 Jandarma Özel Hareket Timi ve bir Jandarma İç güvenlik timi tarafından gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır.

“Seçimlerin ilimizde huzur ortamı içerisinde gerçekleştirilebilmesi için güvenlik güçlerimizin büyük bir gayret gösterdiği bu süreçte başta muhtar adayları olmak üzere sahada faaliyet gösteren bütün tarafların hassasiyetle hareket etmeleri büyük önem arz etmektedir.”

(HABER MERKEZİ)