Tacizle suçlanan okul müdürü tayin edildi

Daha önce AKP’den Sivas Milletvekili aday adayı olan okul müdürü N.A’nın öğretmenleri odasına çağırarak hakaret ettiği, bazı öğretmenleri ise taciz ettiği belirtilmişti.

Okulda görevli öğretmenler, N.A.’yı mobbing ve cinsel taciz gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet etti, daha sonra Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulundu.

“AKP’Lİ TANIDIKLARINI ÖNE SÜRDÜ”

İddiaya göre N.A, hakkında yapılan şikayetlerin ardından eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşehri olduğunu belirterek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

Şikayetlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda “N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi” ifadesi kullanıldı. Savcılık da benzer bir karar alırken, taciz olarak nitelendirilen ‘cinsel organı düzeltme’ eyleminin gerekçesi ‘kaşınma ve refleks’ olarak değerlendirildi.

ÖDÜL GİBİ CEZA

Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre, taciz olayının duyulmasının ardından çok sayıda veli, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü arayarak okul müdürü N.A.’nın görevden alınmasını ve okuldan uzaklaştırılmasını istedi. Olası tepkilere karşı iki gün boyunca okula gitmeyen okul müdürü N.A., tayinini istedi.

(HABER MERKEZİ)