YDK 1 Mayıs Mahallesi’nde 8 Mart çalışmaları gerçekleştirdi

İSTANBUL- Yeni Demokrat Kadın (YDK)8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne çağrıda bulunmaya devam ediyor. YDK 1 Mayıs Mahallesi’nde bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

İstanbul 1 Mayıs Mahallesi’nde YDK evlere  bildiri dağıtımı yaptı. Ayrıca semt pazarında da bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. YDK tekstil atölyelerini ziyaret ederek emekçi kadınları 5 Mart’ta Kadıköy Rıhtım’a çağırarak örgütlenme çağrısında bulundu. Semt pazarında ajitasyon ve sloganlarla kadınlara seslenen YDK daha sonrasında da ara sokaklarda yaygın şekilde bildiri dağıtmaya devam etti.

Bildiri dağıtımında kadınlarla depremin yarattığı sonuçlar üzerine sohbetler gerçekleştirildi. Maraş depremlerinin kadınlarda yaratmış olduğu tahribatın gün yüzüne çıktığı özellikle ev emekçisi kadınlarda psikolojik travmaların başladığı söylendi. Maraş depremlerinin binlerce insanın ölümüne sebep olduğu devletin ve yetkili kurum, kuruluşlarının bölgede olmadığına değinen kadınlar bu durumun yaratmış olduğu gerçekliğin daha somut olduğunu söyledi.