9 öğrenciye cinsel tacizde bulunan okul müdürü tutuklandı

8 öğrenciye cinsel tacizde bulunan ancak serbest bırakılan okul müdürü Gürbüz Canpolat, bir öğrencinin daha şikâyeti üzerine tutuklandı.

Elazığ’da 8 öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılan ve adli kontrolle serbest bırakılan lise müdürü Gürbüz Canpolat hakkında bir öğrencinin daha şikâyeti üzerine yakalama kararı çıkarıldı. Avukatıyla adliyeye giden Gürbüz Canpolat çıkarıldığı mahkemece “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandı.

Bir lisede okuyan öğrenci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER), okul müdürü Gürbüz Canpolat’ın kendisini taciz ettiğine yönelik şikâyette bulundu. Öğrencinin şikâyeti ardından 7 öğrenci daha okul müdürü Gürbüz Canpolat’ın tacizine maruz kaldıkları yönünde şikâyette bulundu. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 28 Mart’ta gözaltına alınan okul müdürü 29 Mart’ta çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürü Gürbüz Canpolat hakkında idari soruşturma başlatıldı ve müdür zorunlu izne ayrıldı.

BİR ÖĞRENCİ DAHA ŞİKÂYETTE BULUNDU

Gürbüz Canpolat hakkında dün bir öğrenci daha şikâyette bulundu. Çocuğun şikâyeti üzerine Elazığ Cumhuriyet Savcılığı tarafından okul müdürü G.C. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Okul müdürü Gürbüz Canpolat avukatıyla birlikte Elazığ Adliyesi’ne gitti ve savcılık ifadesinin ardından tutuklama istemiyle Elazığ 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Gürbüz Canpolat, çıkarıldığı mahkemece “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)