İTİF’in 28. Kongresi başarıyla tamamlandı

AGEB bileşeni olan İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu (İTİF) 28. Kongresini “Derinleşen Çelişkilere, Yoğunlaşan Baskı Ve Saldırılara Karşı Örgütlenelim, Mücadele Edelim!” şiarıyla gerçekleştirdi.

Kongre devrim ve komünizm şehitleri anısına saygı duruşuyla başladı. Ardından 27. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı açılış konuşması yaptı.

Kongrede gündem sırasıyla öncelikle Siyasi Perspektif Raporu okundu ve rapora dair katılımcılara, delegelere söz hakkı verildi. Rapor öneri ve eleştirilerin ardından oy birliği ile onaylandı.

Kongre devamında Faaliyet Raporunun okunmasının ardından tartışmalar yürütüldü ve onaylandı. Ardından Denetim Kurulunun raporu okundu ve Mali Rapor gündemine geçildi. Rapor okunduktan sonra oy birliği ile onaylandı.

Yeni Yönetim Kurulu seçimi yapılan Kongrede 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu ve 3 kişiden oluşan Denetim Kurulu Kongre delegeleri tarafından oy birliği ile seçildi.

Kongreye katılan kurumlardan İGİF, Devrimci Cephe ve Öncü Partizan’dan temsilciler söz halkı alarak güncele dair görüşlerini ifade ederek kongreyi selamladılar.

Son olarak Kongreye katılamayıp mesajlarını gönderen BİR-KAR (İsviçre), Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM), ATİGF ve AGEB Almanya’nın mesajları okundu.

(Avrupa Haber Merkezi)