Tacizle suçlanan müdür kız imam hatip lisesine tayin edildi

Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde müdür olduğu dönemde 4 öğretmeni taciz eden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni N.A’nın Sincan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne tayin edildiği ortaya çıktı.

Daha önce AKP’den Sivas Milletvekili aday adayı olan Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve okul müdürü N.A.nın 4 yıl önce okulda görevli 4 öğretmeni odasına çağırarak hakaret ettiği, bazı öğretmenleri ise taciz ettiği belirtildi.

ÖĞRETMENLER SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre, okulda görevli öğretmenler, N.A.yı mobbing ve cinsel taciz gerekçesiyle hem Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet etti hem de Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre N.A. eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AKP Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşeri olduğunu belirterek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

TACİZ DEĞİL KAŞINTIYMIŞ!

Şikayetlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda “N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi” ifadesi kullanıldı. Savcılık da takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararında kadın öğretmenlerle konuşurken pantolonunun üzerinden cinsel organıyla oynadığı ileri sürülen N.A. bu hareketi “kaşınma ve refleks” olarak açıklandı.

12 TEMMUZ’DA GÖREVE BAŞLAYACAK

Şikayetlerin ardından Ankara Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’ndeki görevinden kendi isteğiyle ayrılan N.A.nın Sincan Kız İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak tayin edildiği ortaya çıktı. N.A.nın yeni görevine 12 Temmuz’da başlayacağı öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)