Yonca Kazan Coşkun, tecavüz edildikten sonra katledildi

Kadın cinayetleri her gün yaşanmaya devam ediyor. Erkek egemen politikalar, cezasızlık kadınların boşanmak istediklerinde bile katledilmelerine yol açıyor. Bir kadın daha boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi.

Ankara’da Yonca Kazan Coşkun boşanma aşamasında olduğu Kerim Coşkun tarafından tecavüz edildikten sonra katledildi.

DHA’nın haberine göre, Ankara’da Kerim Coşkun (36), 6 aylık uzaklaştırma kararının sona ermesinin ardından boşanma aşamasında olduğu Yonca Kazan Coşkun’a (32), oğlunun telefonundan “Anne çok hastayım, okulun bahçesinde seni bekliyorum” mesajı gönderdi. Yonca Kazan Coşkun, hasta olduğunu düşündüğü oğlunun yanına gitmek için kapıyı açtığı sırada eve giren Kerim Coşkun tarafından önce tecavüz edilip sonra bıçaklanarak katledildi.

Yonca Kazan Coşkun Ankara’da yakınlarının katıldığı cenaze töreni ardından toprağa verildi. Yonca Kazan Coşkun’un kardeşi Özge Kazan (22), “Katil zanlısı olay günü, binanın kapısı içeriden çıkan bir kişi tarafından açılınca içeriye giriyor. Burada yangın merdiveninde saklanıyor. Ablam onu engellediği için çocuğunun telefonundan ‘Anne ben çok hastayım, beni okuldan alır mısın?’ diye yazıyor. Ablam da ‘Oğlum ben hastayım, gelemem’ diye mesaj atıyor. Daha sonra eşini arıyor, eşi ‘işteyim gidemem’ diyor. Ablam hazırlanıp çıkmak üzereyken katil onu içeriye atıyor. İçeriye girdikten sonra bıçağını çıkarıp tecavüz ediyor. Ablam bu olay gerçekleştikten sonra banyoya saklanıp kapıyı kilitliyor. Ütüyle kapının kolunun yan tarafını deliyor. Sırtından 3 kez bıçaklıyor. Ablam zaten kan kaybından hayatını kaybediyor. Hiçbir şey olmamış gibi binadan çıkıyor” dedi.

Özge Kazan, ablasının yaklaşık 1 yıldır boşanmaya çalıştığını söyleyerek “Her seferinde 1 aylık uzaklaştırma aldırıyordu. Katil ablamla konuşup ‘Çocuklarını görmek istiyorsan uzaklaştırma kararı alma’ dedi. Ablama kasım ayından bu yana çocuklarını göstermiyorlardı. Ablam da çocuklarını özlediği için uzaklaştırma kararını aldırmadı. Ablam kafede çalışıyordu. İşe giriş çıkış saatlerini takip ederek öğrenmiş. Planlayarak, tasarlayarak evine gidiyor. Zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)